Tańsze dojazdy do pracy

Jeżeli mieszkasz lub pracujesz w miejscu, do którego nie dociera dobrej jakości połączenie komunikacji publicznej, to zostają Ci dojazdy własnym autem. Niestety, potrafi to dosyć mocno uderzyć po kieszeni. Jak zatem sprawić, aby wydatki na dojazd do pracy nie pochłaniały zbyt dużej części comiesięcznej wypłaty? Czy to w ogóle możliwe?

Pierwsza i podstawowa kwestia – rozejrzyj się w swojej pracy, czy przypadkowo nikt z Twoich współpracowników nie mieszka gdzieś koło Ciebie. Albo przynajmniej po drodze. Dojazdy z kimś są nie tylko przyjemniejsze, bo zawsze masz z kim porozmawiać, ale również tańsze. I nawet jeżeli współpasażer nie zaproponuje Ci partycypacji w kosztach paliwa, to zawsze przecież możecie to rozwiązać na zasadzie – dziś jedziemy Twoim autem, jutro jego. 

Dodatkowo, warto zadbać o stan techniczny auta. To, że nic nie puka czy nie stuka akurat nie ma najmniejszego znaczenia. Warto sprawdzić, czy wszystkie elementy w samochodzie są sprawne. Na przykład – czy zaciski hamulcowe nie hamują żadnego z kół – to wpływa na spalanie. Tak samo, warto usunąć niepotrzebne obciążenie z bagażnika oraz box dachowy. Oprócz tego zadbaj również o odpowiednie ciśnienie w kołach. Wbrew pozorom, ma ono ogromny wpływ na zużycie paliwa – zmniejsza lub zwiększa opory toczenia.

I wreszcie ostatni sposób na tańszą jazdę – warto poznać podstawy ecodrivingu. Co to takiego? To nauka prowadzenia samochodu w taki sposób, by maksymalnie wykorzystać jego możliwości, zmniejszając tym samym zapotrzebowanie na paliwo. W dużym skrócie – chodzi o jazdę z optymalnymi obrotami jednostki napędowej – czyli, zmianę biegów w odpowiednim czasie. Dodatkowo, kierowcy jeżdżący w tym stylu unikają gwałtownych przyspieszeń czy hamowania -bo to powoduje wzrost zużycia paliwa. 

Bez problemu znajdziesz kursy z ecodrivingu w całej Polsce. A nawet jeżeli nie chcesz iść na takie szkolenie, to przynajmniej poczytaj w internecie na czym polega taka jazda i spróbuj to zastosować w swoim aucie. Być może pomoże, a Ty oszczędzisz sporo pieniędzy na paliwie!

0 comments on “Tańsze dojazdy do pracyAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *