Sprzedajemy w Internecie – jak zrobić zdjęcia?

Nie jest chyba dla nikogo tajemnicą, że kupując w Internecie ludzie opierają się głównie na wrażeniu, jakie wywołuje dany produkt. Skoro nie możemy dotknąć rzeczy fizycznie, to pozostaje nam polegać na zdjęciach. Tylko…no właśnie. Tu często pojawiają się schody. Zrobienie dobrego zdjęcia produktu łatwe nie jest, zwłaszcza w czasach, gdy w Sieci dominują wręcz wymuskane zdjęcia produktów, w które właściciele sklepów internetowych zainwestowali fortunę. Oto kilka pomysłów.

Pierwsza kwestia to otoczenie. Wbrew pozorom, ono też decyduje o tym, czy dany produkt będzie prezentował się atrakcyjnie. Postaraj się, aby w bezpośrednim otoczeniu produktu, który chcesz sprzedać, nie znajdowały się żadne rozpraszacze – czyli rzeczy, które mogłyby odwracać uwagę. Stworzy to wrażenie bałaganu, które jest zupełnie niepotrzebne.

Pokaż rzecz jaka jest

Szczególnie wtedy, gdy sprzedajesz produkt używany. Nie ma co ukrywać wszelkiego rodzaju uszkodzeń, zarysowań czy innych niedoskonałości. Ba, jeżeli je schowasz lub zrobisz zdjęcia tak, że będą one niewidoczne, to kupujący mogą mieć potem do Ciebie pretensje.

Swoją drogą, oprócz zdjęć warto zadbać również o odpowiednio skonstruowany opis. Jeżeli sprzedawany przez Ciebie produkt ma jakiekolwiek wady, to lepiej wspomnij o tym właśnie w opisie. Unikniesz dzięki temu reklamacji bądź zwrotu produktu. Wbrew pozorom, kupujący nawet używane produkty są bardzo wymagający względem  ich stanu.

Pokaż jak najwięcej zdjęć

Poczuj się przez chwilę jak kupujący. Postaraj się pokazać jak najwięcej ujęć danego produktu – ze wszystkich stron. Zastanów się, co Ty chciałbyś lub chciałabyś zobaczyć, kupując konkretną rzecz. Postaraj się jednak, by te zdjęcia były odpowiednio wykadrowane – niech pokazują tę rzecz w jakimś kontekście, a nie tylko detal bez jakichkolwiek konkretów.

Unikaj „ulepszaczy”

Z jednej strony jesteśmy bombardowani perfekcyjnymi zdjęciami, podrasowanymi w programach graficznych. Z drugiej – warto pamiętać o tym, że gdy sprzedajemy produkt używany, to nie ma sensu silić się na jakiekolwiek ulepszacze. Choćby dlatego, że zwyczajnie się to nie opłaca. Lepiej pokazać rzecz dokładnie taką, jaka jest. 

0 comments on “Sprzedajemy w Internecie – jak zrobić zdjęcia?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *