umeblowany salon

Ile kosztuje prywatny akademik i czy w Poczdamie jest drożej, niż w Polsce?

Utarło się przekonanie, że akademik to najgorsze z możliwych miejsc do mieszkania. Nie dość, że brudno, to jeszcze ciągły hałas, a co za tym idzie, nie można się tam skupić na nauce. Tylko, że to wszystko w większości stereotypy, a już na pewno wtedy, kiedy mówi się o prywatnym akademiku. Czy wynajem powierzchni dużo tam kosztuje i czy faktycznie za granicą jest to o wiele droższe, niż w Polsce?

Zanim odpowiemy na powyższe pytanie, warto wziąć pod uwagę jedną rzecz. Ceny w Niemczech różnią się od tych w Polsce. Spowodowane jest to średnią wielkością zarobków, więc nie ma w tym nic dziwnego, ze za niektóre usługi czy dobra, trzeba zapłacić więcej, jeżeli przeliczy się euro na złotówki. Studiowanie za granicą, jeżeli nie jest współfinansowane przez jakieś stypendium, nie będzie należało więc do najtańszych. Trzeba na to spojrzeć jednak z innej perspektywy.

Prywatny akademik w Poczdamie

Decydując się na studia w np. Poczdamie, należy uwzględnić w budżecie, że zapłaci się więcej za… wszystko. Zaczynając od jedzenia, a kończąc na mieszkaniu. Na szczęście to ostatnie można znaleźć bez problemu, a w szczególności wtedy, kiedy „celujemy” w prywatny akademik. Jeżeli zależy nam na wygodzie, ciszy oraz licznych udogodnieniach, to mimo wszystko, najlepszym wyborem będzie właśnie akademik zlokalizowany blisko uczelni. Szczególnie, że da się w nim wynająć pokój jednoosobowy z prywatną łazienką za cenę około 540 euro. W przeliczeniu na złotówki to mniej więcej 2300, czyli cena wynajmu mieszkania w większym mieście.

umeblowany pokój

Tylko, że prywatny akademik w tej opłacie ma już wszystko, czyli wszelkie media, a dodatkowo także dostęp do sieci Wi-Fi, co w czasie studiowania jest bardzo pomocne. Do tego należy jeszcze dołożyć przestrzenie wspólne, z których mogą korzystać mieszkańcy prywatnych akademików. Tam mogą znaleźć się siłownie, basen czy nawet sala kinowa. Prywatny akademik w Poczdamie może wyglądać, jak z bajki, ale takie same znajdziemy także i w Polsce i to w cenach, które dostosowane są do naszych zarobków. Podsumowując, nie jest więc drożej, a na pewno jest wygodniej.

0 comments on “Ile kosztuje prywatny akademik i czy w Poczdamie jest drożej, niż w Polsce?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *